Biblioteka Publiczna w Kaliszu

''Chidusz'' magazyn żydowski w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim

Po raz pierwszy w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim dostępny magazyn żydowski "Chidusz", a w nim recenzja osobistego dziennika Heńka Fogla z czasów getta łódzkiego w dzielnicy Litzmannstadt i przejmująca litania do chleba, mięsa i cukru.

 

 

 

 

Ponadto w magazynie reportaż o masowych naruszeniach/ rabunkach czynionych w żydowskich grobach z okolic Sobiboru i Bełżca, o kompozytorach w niemieckich obozach śmierci i queerowe komentarze do tekstów Tory w języku polskim i hebrajskim. Publikacje finansowane przez PITax.pl. Zapraszamy.

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w dn. 14 lutego 2020 r.

Tegoroczne obchody 75. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski, rozpoczęły się uroczystym apelem pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, w którym uczestniczyły władze samorządowe Kalisza Pomorskiego, delegacje kaliskich jednostek i instytucji, harcerze, mieszkańcy oraz Kompania Honorowa i Poczet Sztandarowy wystawiony przez 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek