Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zespół wokalno instrumentalny Hallo

W ramach projektu Zespół wokalno – instrumentalny z Giżyna realizowanego w Programie Działaj Lokalnie w lipcu przeprowadzano nabór kandydatów. Z kilkunastu chętnych dzieci wybranych zostało pięć dziewczynek. Skład ulegał zmianom. Przez ostatnie 6 miesięcy udział w zajęciach brało osiem dziewczyn. Utworzyła się grupa trzech stałych członkiń zespołu. Przez cały okres, próby odbywały się przynajmniej raz w tygodniu. W czasie przygotowań do konkretnego występu częściej. Bywały próby w czasie godzin otwarcia świetlicy. Mieszkańcy – głównie dzieci, (ale także osoby dorosłe) mieli okazję posłuchać i ocenić postępy zespołu.

Uczestnicy projektu sami zaproponowali nazwę „Hallo”, dla powstałej grupy wokalnej. Pod tą nazwą została założona strona na facebooku. Trzy dziewczyny realizują naukę gry na gitarze (zakupiły instrumenty). Repertuar był dobierany według propozycji członkiń zespołu, oraz sugestii słuchaczy. Opracowywane były przeboje min. Ryszarda Rynkowskiego, Boba Dylana, zespołów Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty i najczęściej grupy Hey. Z krótkimi prezentacjami zespól wystąpił :

12 września 2013 - na Dożynkach Gminnych w Suchowie.

28 września2013 - na festynie Szklane Manewry w Pożrzadle Wielkim.

Od listopada przygotowywany był program słowno- muzyczny „Żeglarskie jasełka”. Inscenizacja z ciekawą scenografią wykonaną we własnym zakresie została zaprezentowana trzykrotnie. Na spotkaniu wigilijnym emerytów i rencistów w Kaliszu Pomorskim, oraz w świetlicach wiejskich w Giżynie i Pomierzynie. Poczynania zespołu spotykają się z sympatią widzów i zawsze ciepłym przyjęciem. Obecnie przygotowywany jest program występu na XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu Pomorskim.


fotoZespół wokalno-instrumentalny z Giżyna dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Złocieńcu.

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek