Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej


W dniu 10 stycznia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy mieszkanek Kalisza Pomorskiego: Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej.

 

Wśród prezentowanych prac dominuje malarstwo, choć dostrzec można także wyszywanie. Kolekcje obejmują zarówno duże obrazy na płótnie, jak również prace wykonane akwarelą na papierze.

 

Wernisaż rozpoczął się oficjalnym przywitaniem artystek i gości, podczas którego bohaterki wernisażu opowiedziały o swojej pasji i o swoich inspiracjach. Nie zawiedli również mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, którzy licznie przybyli na wieczorną uroczystość.  Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców istnieją osoby, które w zaciszu swych domostw realizują swoje pasje. Artystkom gratulujemy i życzymy kolejnych inspiracji. Liczymy, że niebawem będziemy mogli podziwiać następne dzieła.

 

Wystawę będzie można obejrzeć do końca stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek