Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej


W dniu 10 stycznia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy mieszkanek Kalisza Pomorskiego: Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej.

 

Wśród prezentowanych prac dominuje malarstwo, choć dostrzec można także wyszywanie. Kolekcje obejmują zarówno duże obrazy na płótnie, jak również prace wykonane akwarelą na papierze.

 

Wernisaż rozpoczął się oficjalnym przywitaniem artystek i gości, podczas którego bohaterki wernisażu opowiedziały o swojej pasji i o swoich inspiracjach. Nie zawiedli również mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, którzy licznie przybyli na wieczorną uroczystość.  Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców istnieją osoby, które w zaciszu swych domostw realizują swoje pasje. Artystkom gratulujemy i życzymy kolejnych inspiracji. Liczymy, że niebawem będziemy mogli podziwiać następne dzieła.

 

Wystawę będzie można obejrzeć do końca stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 17 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim grupa przedszkolaków z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w chińskich warsztatach z Robertem Robbem Maciągiem. Dzieci były bardzo aktywne: uczyły się podstawowych słówek w języku chińskim (dzień dobry, do widzenia), próbowały kaligrafii, piły prawdziwą chińską jaśminową herbatę i próbowały swych sił w starciu z pałeczkami. Oczywiście, nasze dłonie lepiej sobie radzą ze zwykłymi sztućcami. Prelegent wyjaśnił nam także dlaczego do dnia dzisiejszego w Chinach powszechnie używa się języka obrazkowego, wyjawił także jak składać ze sobą obrazy, by uzyskać dane znaczenie. Dzieci pilnie wykonywały polecenia animatora i zauważyć można było, że sprawia im to przyjemność.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek