Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej


W dniu 10 stycznia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy mieszkanek Kalisza Pomorskiego: Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej.

 

Wśród prezentowanych prac dominuje malarstwo, choć dostrzec można także wyszywanie. Kolekcje obejmują zarówno duże obrazy na płótnie, jak również prace wykonane akwarelą na papierze.

 

Wernisaż rozpoczął się oficjalnym przywitaniem artystek i gości, podczas którego bohaterki wernisażu opowiedziały o swojej pasji i o swoich inspiracjach. Nie zawiedli również mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, którzy licznie przybyli na wieczorną uroczystość.  Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców istnieją osoby, które w zaciszu swych domostw realizują swoje pasje. Artystkom gratulujemy i życzymy kolejnych inspiracji. Liczymy, że niebawem będziemy mogli podziwiać następne dzieła.

 

Wystawę będzie można obejrzeć do końca stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek