Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W ślad za skrzatem Jagódką wypożyczamy książki

W dn. 11. maja 2021 r. bibliotekarka, Patrycja Maciąg, przeprowadziła zajęcia inspirowane opowiadaniem Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?”.  Z tego powodu, iż zajęcia nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, dzieci najpierw zaproszono do zwiedzania pałacowych komnat i biblioteki, natomiast druga część odbyła się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim.

 

Bibliotekarka, po przeczytaniu książeczki, przybliżyła dzieciom cele biblioteki oraz opowiedziała, co należy uczynić, by stać się czytelnikiem i tak jak skrzaty Jagódka i Poziomka wypożyczać książeczki z biblioteki. W opowiadaniu skrzaty i zwierzęta leśne czerpały wielką radość płynącą z czytania, zaś pani Sowa, która udostępniła swoją kolekcję książeczek leśnym zwierzątkom, odczuwała szczęście mogąc się książeczkami dzielić ze swoimi leśnymi przyjaciółmi. Te uczucia radości płynącej z przeczytania lektury, prowadzonych rozmów o książkach, wypożyczania z biblioteki, mogą także stać się udziałem naszych małych, przyszłych czytelników. Tego im życzymy. J

 

Na koniec zajęć bibliotekarka wręczyła dzieciom czasopismo „Wydra” przekazane przez Drawieński Park Narodowy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek