Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W ślad za skrzatem Jagódką wypożyczamy książki

W dn. 11. maja 2021 r. bibliotekarka, Patrycja Maciąg, przeprowadziła zajęcia inspirowane opowiadaniem Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?”.  Z tego powodu, iż zajęcia nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, dzieci najpierw zaproszono do zwiedzania pałacowych komnat i biblioteki, natomiast druga część odbyła się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim.

 

Bibliotekarka, po przeczytaniu książeczki, przybliżyła dzieciom cele biblioteki oraz opowiedziała, co należy uczynić, by stać się czytelnikiem i tak jak skrzaty Jagódka i Poziomka wypożyczać książeczki z biblioteki. W opowiadaniu skrzaty i zwierzęta leśne czerpały wielką radość płynącą z czytania, zaś pani Sowa, która udostępniła swoją kolekcję książeczek leśnym zwierzątkom, odczuwała szczęście mogąc się książeczkami dzielić ze swoimi leśnymi przyjaciółmi. Te uczucia radości płynącej z przeczytania lektury, prowadzonych rozmów o książkach, wypożyczania z biblioteki, mogą także stać się udziałem naszych małych, przyszłych czytelników. Tego im życzymy. J

 

Na koniec zajęć bibliotekarka wręczyła dzieciom czasopismo „Wydra” przekazane przez Drawieński Park Narodowy.

Pozostałe wydarzenia

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych (CWPN) Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (Terminali) znajdujących się na terenie Instytucji partnerskich. Jeden z terminali systemu Academica uruchomiony został w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Grupa Agora przygotowała dla bibliotek i ich użytkowników specjalną ofertę PREMIUM - darmowej prenumeraty cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na kwartał. Wystarczy przyjść do biblioteki i zarejestrować się na stronie prenumeraty, podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek