Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W ślad za skrzatem Jagódką wypożyczamy książki

W dn. 11. maja 2021 r. bibliotekarka, Patrycja Maciąg, przeprowadziła zajęcia inspirowane opowiadaniem Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?”.  Z tego powodu, iż zajęcia nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, dzieci najpierw zaproszono do zwiedzania pałacowych komnat i biblioteki, natomiast druga część odbyła się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim.

 

Bibliotekarka, po przeczytaniu książeczki, przybliżyła dzieciom cele biblioteki oraz opowiedziała, co należy uczynić, by stać się czytelnikiem i tak jak skrzaty Jagódka i Poziomka wypożyczać książeczki z biblioteki. W opowiadaniu skrzaty i zwierzęta leśne czerpały wielką radość płynącą z czytania, zaś pani Sowa, która udostępniła swoją kolekcję książeczek leśnym zwierzątkom, odczuwała szczęście mogąc się książeczkami dzielić ze swoimi leśnymi przyjaciółmi. Te uczucia radości płynącej z przeczytania lektury, prowadzonych rozmów o książkach, wypożyczania z biblioteki, mogą także stać się udziałem naszych małych, przyszłych czytelników. Tego im życzymy. J

 

Na koniec zajęć bibliotekarka wręczyła dzieciom czasopismo „Wydra” przekazane przez Drawieński Park Narodowy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek