Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Multimedialna Mapa Kalisza Pomorskiego

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w programie Orange dla bibliotek, powstała nowa strona internetowa (działająca pod tym samym adresem http://www.kalisz-pom.pl oraz Multimedialna Mapa Miasta.

Dostęp do interaktywnego planu Kalisza Pomorskiego uzyskać można poprzez stronę biblioteki. Na chwilę obecną dostępne są początkowe, rozwojowe wersje mapy – współczesna i historyczna. Multimedialna Mapa Miasta będzie sukcesywnie uzupełniana o kolejne materiały tekstowe i graficzne, tekstury budynków oraz interaktywne obszary i elementy. W przyszłości zwiększy się również zasięg mapy.

Multimedialna Mapa Kalisza Pomorskiego – być może z czasem również i gminy - jest w zamierzeniu otwartym i interaktywnym narzędziem służącym zarówno do ukazania samego miasta oraz jego historii, w atrakcyjny - wymagający pewnego zaangażowania od użytkownika - sposób, a także do wynikającej z tego pewnej formy komunikacji społecznej odbywającej się nie tylko na poziomie lokalnym.Od 2010 roku Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim Bierze udział w programie Orange dla bibliotek. Celem programu Orange dla Bibliotek jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek