Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Multimedialna Mapa Kalisza Pomorskiego

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w programie Orange dla bibliotek, powstała nowa strona internetowa (działająca pod tym samym adresem http://www.kalisz-pom.pl oraz Multimedialna Mapa Miasta.

Dostęp do interaktywnego planu Kalisza Pomorskiego uzyskać można poprzez stronę biblioteki. Na chwilę obecną dostępne są początkowe, rozwojowe wersje mapy – współczesna i historyczna. Multimedialna Mapa Miasta będzie sukcesywnie uzupełniana o kolejne materiały tekstowe i graficzne, tekstury budynków oraz interaktywne obszary i elementy. W przyszłości zwiększy się również zasięg mapy.

Multimedialna Mapa Kalisza Pomorskiego – być może z czasem również i gminy - jest w zamierzeniu otwartym i interaktywnym narzędziem służącym zarówno do ukazania samego miasta oraz jego historii, w atrakcyjny - wymagający pewnego zaangażowania od użytkownika - sposób, a także do wynikającej z tego pewnej formy komunikacji społecznej odbywającej się nie tylko na poziomie lokalnym.Od 2010 roku Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim Bierze udział w programie Orange dla bibliotek. Celem programu Orange dla Bibliotek jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek