Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kaliska gra rowerowa Skrzacie opowieści

Dzięki udziałowi w programie Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała rowerowa gra terenowa.

 

„Skrzacie opowieści” to fabularyzowana, familijna gra rowerowa. Jej treść oparta jest na dawnych opowieściach i legendach ludowych pochodzących z okolic Kalisza Pomorskiego. Wiele elementów zostało zaczerpniętych z wierzeń ludów zamieszkujących od wieków tutejsze ziemie, z mitologii słowiańskiej i germańskiej. Trasa gry poprowadzi uczestników do kilkudziesięciu ciekawych miejsc, znajdujących się na terenie naszej gminy. W odpowiednich lokacjach gracze będą musieli wykonać proste zadania, które związane będą z rozwojem fabuły. Odkryją również wiele ciekawych rzeczy, poznają historię i ogromne bogactwo przyrody występujące w najbliższej okolicy Kalisza Pomorskiego. Premiera gry już wiosną!!!

 

Grę rowerową „Skrzacie opowieści” dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Złocieńcu.

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek