Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kaliska gra rowerowa Skrzacie opowieści

Dzięki udziałowi w programie Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała rowerowa gra terenowa.

 

„Skrzacie opowieści” to fabularyzowana, familijna gra rowerowa. Jej treść oparta jest na dawnych opowieściach i legendach ludowych pochodzących z okolic Kalisza Pomorskiego. Wiele elementów zostało zaczerpniętych z wierzeń ludów zamieszkujących od wieków tutejsze ziemie, z mitologii słowiańskiej i germańskiej. Trasa gry poprowadzi uczestników do kilkudziesięciu ciekawych miejsc, znajdujących się na terenie naszej gminy. W odpowiednich lokacjach gracze będą musieli wykonać proste zadania, które związane będą z rozwojem fabuły. Odkryją również wiele ciekawych rzeczy, poznają historię i ogromne bogactwo przyrody występujące w najbliższej okolicy Kalisza Pomorskiego. Premiera gry już wiosną!!!

 

Grę rowerową „Skrzacie opowieści” dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Złocieńcu.

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek