Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Działania badawcze w projekcie 'Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021'

W ubiegłą sobotę, dnia 08.05.2021 r., już od samego rana na kaliskim targowisku prowadzone były działania badawcze w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021” realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Domy Kultury  + Inicjatywy lokalne 2021”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

 

     Pracownicy M-GOK, wspierając badacza społecznego Zbigniewa Łukaszewskiego, prowadzili działania mające na celu zebranie informacji przydatnych przy tworzeniu diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury. Pierwszy etap projektu, związany z przeprowadzeniem diagnozy, zakończy się publiczną prezentacją jej wyników i wypływających z nich wniosków.

 

     W kolejnym etapie projektu Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021 ogłoszony zostanie nabór na najciekawsze, kulturalne inicjatywy lokalne, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mają szansę zostać przeprowadzone przez samych pomysłodawców we współpracy z M-GOK (do realizacji wybranych zostanie od 3 do 7 działań zaproponowanych przez mieszkańców).

 

Prosimy o śledzenie lokalnych stron internetowych, gdzie już wkrótce znajdzie się więcej informacji nt. temat.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek