Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Działania badawcze w projekcie 'Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021'

W ubiegłą sobotę, dnia 08.05.2021 r., już od samego rana na kaliskim targowisku prowadzone były działania badawcze w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021” realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Domy Kultury  + Inicjatywy lokalne 2021”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

 

     Pracownicy M-GOK, wspierając badacza społecznego Zbigniewa Łukaszewskiego, prowadzili działania mające na celu zebranie informacji przydatnych przy tworzeniu diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury. Pierwszy etap projektu, związany z przeprowadzeniem diagnozy, zakończy się publiczną prezentacją jej wyników i wypływających z nich wniosków.

 

     W kolejnym etapie projektu Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021 ogłoszony zostanie nabór na najciekawsze, kulturalne inicjatywy lokalne, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mają szansę zostać przeprowadzone przez samych pomysłodawców we współpracy z M-GOK (do realizacji wybranych zostanie od 3 do 7 działań zaproponowanych przez mieszkańców).

 

Prosimy o śledzenie lokalnych stron internetowych, gdzie już wkrótce znajdzie się więcej informacji nt. temat.

Pozostałe wydarzenia

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych (CWPN) Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (Terminali) znajdujących się na terenie Instytucji partnerskich. Jeden z terminali systemu Academica uruchomiony został w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Grupa Agora przygotowała dla bibliotek i ich użytkowników specjalną ofertę PREMIUM - darmowej prenumeraty cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na kwartał. Wystarczy przyjść do biblioteki i zarejestrować się na stronie prenumeraty, podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek