Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Działania badawcze w projekcie 'Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021'

W ubiegłą sobotę, dnia 08.05.2021 r., już od samego rana na kaliskim targowisku prowadzone były działania badawcze w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021” realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Domy Kultury  + Inicjatywy lokalne 2021”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

 

     Pracownicy M-GOK, wspierając badacza społecznego Zbigniewa Łukaszewskiego, prowadzili działania mające na celu zebranie informacji przydatnych przy tworzeniu diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury. Pierwszy etap projektu, związany z przeprowadzeniem diagnozy, zakończy się publiczną prezentacją jej wyników i wypływających z nich wniosków.

 

     W kolejnym etapie projektu Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021 ogłoszony zostanie nabór na najciekawsze, kulturalne inicjatywy lokalne, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mają szansę zostać przeprowadzone przez samych pomysłodawców we współpracy z M-GOK (do realizacji wybranych zostanie od 3 do 7 działań zaproponowanych przez mieszkańców).

 

Prosimy o śledzenie lokalnych stron internetowych, gdzie już wkrótce znajdzie się więcej informacji nt. temat.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek